Substancje (E220,310,951,950,fenyloalanina)

Dwutlenek siarki (E220)– Związek syntetyczny, zakazany w Kanadzie. Zapobiega rozprzestrzenianiu pleśni i bakterii. Posiada ograniczoną dawkę spożycia dziennego. W wysokim stężeniu może powodować zaburzenia układu trawiennego. Obniża zawartość witamin w produktach na skutek ich utleniania.

galusan propylu (E310)– może powodować problemy z żołądkiem. Substancja jest podejrzana o utrudnianie wchłaniania żelaza. Związek syntetyczny, tymczasowo z ograniczoną dawką spożycia dziennego.

Aspartam (E951)- Jedna z najgorszych substancji, jakie mogą nam się trafić w produkcie. Słodzik- zastępnik cukru, nafaszerowane są nim praktycznie wszystkie produkty LIGHT, ale nie spoczywajmy tylko na żywności. Wiele substancji również aspartam jest dodawany do farmaceutyków. Aspartam składa się z : metanolu, kwasu asparaginowego, fenyloalaniny. Wszystkie te 3 substancje są już mocno szkodliwe oddzielnie, a co dopiero połączone ze sobą. Mogą wywoływać ślepotę, nowotwór mózgu oraz zaburzenia emocjonalne. Aspartam gromadzi się w organizmie bardzo powoli zaburzając jego pracę, w tym gospodarkę hormonalną. Neurolog John W. Olney udowodnił, że podanie aspartamu myszom, powoduje u nich uszkodzenie mózgu.  Aspartam oczywiście, po przejściu kompleksowych testów został dopuszczony jako dodatek do żywności i oficjalnie nie stwierdzono w nim niczego szkodliwego.

acesulfam K (E950)– Po przetestowaniu na zwierzętach, odnotowano przypadki nowotworów. Jest to kontrowersyjna substancja, ponieważ istnieją badania zarówno takie, które udowadniają jej szkodliwość i takie, które tej szkodliwości zaprzeczają. W tym miejscu warto jednak wspomnieć, że ostatnio pojawiły się badania potwierdzające, że cola jest zdrowsza od wody mineralnej 🙂 Środek uznany za nieszkodliwy, a jednocześnie ograniczona dawka spożycia dziennego, ponieważ może doprowadzić do białaczki i innych nowotworów.

Fenyloalanina– czyli substancja wchodząca w skład aspartamu. Jej nadmiar we krwi wywiera szkodliwe działanie na układ nerwowy i może powodować uszkodzenia mózgu.

Możesz również polubić…