Czekolady z bezpiecznym składem

A teraz może coś z bezpieczniejszych słodyczy 🙂 Oczywiście nie są to ideały  i na pewno znajdą się jeszcze słodycze o lepszym lub porównywalnym składzie, ale wybrałam te, ponieważ najbardziej mi osobiście smakują. Zdecydowanie lepiej wypadają na tle innych słodyczy.

[usr 4.0]

MLECZNA
skład: cukier, mleko pełne w proszku do końca nie jesteśmy w stanie określić, co kryje się pod tym pojęciem i jakie dokładnie to mleko jest, tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, serwatka w proszku, lecytyna sojowa, aromat.

Wydaje się być najbezpieczniejsza, jak do tej pory, jeśli chodzi o czekolady Wedla.

MilkyWay Magic Stars

499540_1_ID Shot_600_600[usr 4.0] – Gdzie dostępne?

Skład: cukier, tłuszcz kakaowy, odtłuszczone mleko w proszku, masa kakaowa, serwatka w proszku, laktoza, tłuszcz mleczny, emulgator (lecytyna sojowa), naturalny ekstrakt waniliowy.

Oczywiście wszędzie może pojawiać się olej rafinowany (palmowy, rzepakowy – nieważne, ważne, że rafinowany), mleko w proszku lub emulgator. Wybieram do kategorii 'bezpiecznych’ takie słodycze, które uważam za NAJMNIEJ szkodliwe.

Kinder czekolada

Skład: czekolada mleczna 40% (cukier, mleko pełne w proszku, tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, emulgator: lecytyny (soja); wanilina), cukier, mleko odtłuszczone w proszku, olej palmowy, masło odwodnione, emulgator: lecytyny (soja), wanilina

ShotType1_328x328jjjj[usr 3.5] – Gdzie dostępne?

Niestety i tu pojawia się olej palmowy. Mimo to, czekolada nie zawiera substancji zabronionych, ani niczego, czego byśmy nie znali. W małych ilościach, na pewno nie zaszkodzi. Nie wolno mylić kinder czekolady z kinder kanapkami mlecznymi! Są to zupełnie inne produkty i różnią się składem chemicznym, te drugie niestety nie należą do kategorii bezpiecznych.

 

Czekolada MILKA (zwykła, bez dodatków)

Skład: cukier, tłuszcz, kakaowy, odtłuszczone mleko w proszku, miazga kakaowa, serwatka w proszku, tłuszcz mleczny, pasta z orzechów laskowych, emulgator (lecytyna sojowa), aromat.

00023145[usr 4.0] – Gdzie dostępne?

 

Możesz również polubić…